Üye Girişi  |  Yeni Üyelik | Sepetim | Sipariş Takibi | İletişim | Mesajınız | Yardım   

 Hızlı Arama      

Siparis Kosullari, Yardim

 

  
Sitemizden aşağıda belirttiğimiz koşullar çerçevesinde alışveriş yapıyorsunuz.
Siparişleriniz kargo ile veya elden firmamız deposunda teslim edilecektir.
Siparişin verildiği tarih sistemimizin kredi kartından tahsilatı yaptığı veya banka hesaplarımıza sipariş havalelerinin girdiği tarih olarak alınır. Siparişin teslimat süreci bu tarihe göre yapılır.
Siparişin tamamen karşılanamadığı durumlarda müşterinin yaptığı ödeme iade edilecek ve bilgi verilecektir.
Siparişin kısmen karşılandığı durumlarda müşteri satış şekline bağlı olarak (bazen sadece karşılananları gönderiniz ve kalanı için ödememi iade edin şartıyla sipariş verir..) müşteri bilgilendirilir ve eksikler için yaptığı ödeme iade edilir.
Bir hafta (7 Gün) içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir.

GİZLİLİK:
Kredi kartı bilgileri sistemimizde tutulmamaktadır. Şifreli olarak alınmakta ve sipariş tutarı tahsil edildikten sonra silinmektedir.
Üyelik bilgileri ve diğer gizlilik gerektiren bilgileriniz başka kişi ve kuruluşlara verilmez.
Üyelik bilgileriniz üzerinde sadece siz işlem yapabilirsiniz.

TELİF:
Firmamız telif yasalarına bağlıdır. Sitemizde yer alan ürünlerin yayıncı, yapımcı ve yazarları yer almaktadır. Ürünlerden tanıtım amaçlı olarak görüntü, ses, resim kısa örneklemelerinden faydalanılmıştır.

TESLİMAT :
Kargo masrafları siparişinize dahil edildiğinden teslimat esnasında ayrıca kargo ödemesi yapmayınız.

Kargonuzu teslim alırken hasarsız aldığınızdan emin olmalısınız. Teslim aldıktan sonra kargo şirketinin sorumluluğu kalktığından lütfen ürünle ilgili bir problem olduğunu gördüğünüzde kargo firmasına tutanak hazırlatınız ve kargoyu teslim almayınız..

Ödeme bilgilerinizin teyid edilmesinin ardından siparişiniz hazırlanıp belirttiğiniz adrese ulaştırılacaktır.

Siparişinizin en kısa zamanda adresinize teslim edilebilmesi için sipariş tarihinden itibaren en fazla 7 gün içinde ödeme işleminin gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir. 

Ürün değişimi, iadesi veya teslim adresinin yanlış verilmesi durumlarında oluşacak kargo masrafları müşteriye aittir.

Teslimatın gecikmesi veya benzeri gibi durumlarında bizimle iletşi kısmında belirttiğimiz eposta adresimiz ya da telefonumuzda irtibata geçebilirsiniz. Görüşmelerinizde ve yazışmalarda mutlaka sipariş numaranızı belirtiniz..

Ödeme bilgilerinde veya teslimat adresinde bir sorun oluşması durumunda sizinle, belirtmiş olduğunuz eposta adresi veya telefon numaraları ile irtibata geçilecek; 15 gün içinde teslim edilemeyen siparişler iptal edilecektir.

Sitemizde stoksuz çalıştığımız ürünler vardır. Verdiğiniz siparişlerde tedarikçi firmaların stoklarında bulunmayan ürünler yüzünden gecikmeler yaşanabilir. Bu gibi durumlarda telefon veya e-postanızdan mutlaka size ulaşılarak haber verilecektir.

ÖDEMELER:

Ödemelerinizi sitemizde belirttiğimiz (kredi kartları, banka havalesi) ödeme seçenekleri ile yapabilirsiniz. 

Havale ile ödemelerde sipariş tarihinden itibaren en fazla 7 gün içinde ödeme işleminin gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir. 

Havale işlemleri sırasında ilgili kurum tarafından talep edilebilecek "masraf" vb ücretlerin karşılanması tamamen müşteriye aittir.

Ödeme işlemini yaparken Sipariş Numarasını mutlaka belirtiniz.

Müşteri Hizmetleri

Siparişim elime ne zaman ulaşır? 
AkademiKitabevi.com, sitesinden alışveriş yapan siz kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ön planda tutmakta ve siparişinizi verdiğiniz andan itibaren ödeme/fatura bilgilerinin kontrolünü gerçekleştirmektedir. Bu yüzden, siparişinizin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle siparişinizin ödeme/fatura bilgilerinin doğruluğunun onaylanması ve onaylandığına dair e-mailin size yollanması gereklidir. Normal şartlarda AkademiKitabevi.com'dan yaptığınız alışverişler, onayının sağlıklı olarak alınması halinde tüm şehirlere onay e-postasını takip eden 1- 7 iş günü içerisinde Kargo ile ulaştırılır. 
Haftasonu Siparişleri 
Cuma günü öğle 12.00'den önce verilen siparişler, Cumartesi gününden itibaren teslim edilmeye başlanır. Cuma günü 12.00'den sonra verdiğiniz tüm siparişler sonraki Pazartesi günü işleme alınacağından elinize Salı gününden önce ulaşamayabilir. Pazar günleri teslimat yapılmamaktadır. 
Stok Sorunları 
Verdiğiniz siparişlerde tedarikçi firmaların stoklarında nadiren de olsa bulunmayan ürünler yüzünden gecikmeler yaşanabilir. Bu gibi durumlarda irtibat telefonlarınızdan veya e-postanızdan mutlaka size ulaşılarak haber verilecektir. Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. 
Alıcı Bilgileri 
AkademiKitabevi.com'dan verdiğiniz siparişlerde, "Teslimat Bilgileri " kısmında "Alıcı" kısımları dikkatle doldurulmalıdır. Siparişlerinizi, belirlediğiniz alıcıların ancak kimlik ibrazı karşılığında teslim alabileceğini unutmayınız. 
Adres Bilgileri 
Siparişinizin size en çabuk şekilde ulaşması için lütfen adres bilgilerinizi mümkün olduğu kadar açık yazınız. Hatta varsa adresinizin tarif bilgilerini de bu bölüme yazabilirsiniz. (Örnek: Postanenin yanından girince üçüncü sokak vs.) 
Kapıda Ödeme 
AkademiKitabevi.com'dan verdiğiniz siparişlerde teslimat sırasında nakit ödeme imkanınız yoktur. Kargo ücretleri de alışveriş sırasında ödendiğinden kargo firmasına herhangi bir ödeme yapılması sözkonusu değildir. Sizden kapıda ödeme istendiyse hiçbir şekilde ödeme yapmayınız ve paketi teslim almayınız. 
Hatalı / Eksik Siparişler 
Teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçiniz. 

Kargo Ücretleri 
200 YTL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava, bu tutarın altındaki siparişlerinizde ise sabit her kitap için 9.00 YTL kargo masrafı alınmaktadır.